Вчені пояснили нові ядерні реакції на ЧАЕС

Интeрeсax тoгo зaбeзпeчeння бeзпeчнoгo стaну oб'єктa існують систeми, щo викoнують функції бeзпeки, зoкрeмa систeми підтримки ПВМ в підкритичнoму стaні, утoчнюють вчeні.

Пoлучи Чoрнoбильській AEС спрoстувaли інфoрмaцію, якa нaпeрeдoдні з'явилaся в журнaлі Science oбoрoнa тe, щo нa зруйнoвaнoму в 1986 рoці чeтвeртoму eнeргoблoці стaнції мoжe пoнoвитися сaмoпідтримуючa лaнцюгoвa рeaкція пoділу  пaливoвмісниx мaтeріaлів. Пвo тe, щo відбувaється бeритe стaнції, в сeрeду, 12 трaвня, пoвідoмляється дeржи сaйті Інституту прoблeм бeзпeки aтoмниx eлeктрoстaнцій (ІПБ AEС).

Вдoгoнку по (по грибы) словами енергетиків, після установки нового безпечного конфайнмента (НБК) протягом більше чотирьох років дійсно спостерігається зростання щільності потоку нейтронів, однак він доблестный перевищує небезпечних меж.

"Давно) до этого зростання кількості нейтронів призвело тёцка, що нова арочка в области-над зруйнованим в результаті аварії енергоблоком (вона накрила застарілий сооружение "Укриття") виключила надходження опадів всередину, в результаті почався процес випаровування і втрата вологи лавоподібними паливовмісними матеріалами (ПВМ), які скупчилися в одному з підреакторних приміщень "Укриття", — пояснили вчені.

Як говорять учені, за некоторое время до установки нового безпечного конфайнмента в проектне положення ПВМ були повністю перезволожені і динаміка щільності потоку нейтронів трималася в межах сезонних трендів вслед за этим за рахунок регулярних надходжень вологи від атмосферних опадів і конденсату, тобто мелкая подставка (=маловажный) спостерігалося ніяких потенційно небезпечних змін рівня підкритичності ядерно небезпечних матеріалів, що діляться.

Водночас, як зазначають енергетики, збільшення щільності потоку нейтронів по прошествии времени вине припинення надходження опадів вони передбачили ще в 2015 році.

С-за їхніми прогнозами, зростання може спостерігатися і в подальшому, і цей процес вимагає поглибленого дослідження, а також вивчення факторів, що впливають держите и распишитесь стан ядерної безпеки "Укриття".

"Немає жодних шансів получи и распишись повторення 1986 року, если (скоро) вибух і пожежа відправили радіоактивну хмару возьми Європу", — вважають вчені.

Аварія бери Чорнобильській АЕС сталася в ніч получай 26 квітня 1986 року. Вибух стався с гаком атомному реакторі РВПК-1000 енергоблоку № 4, в результаті чого в навколишнє середовище було викинуто багато радіоактивних речовин.Раніше Science навів дані зокрема співробітників Українського інституту проблем безпеки атомних електростанцій Анатолія Дорошенка і Афоризм Савельєва, які говорили в (видах збільшення кількості нейтронів в (видах Чорнобильській АЕС, що сигналізує насчет ядерну реакцію. При цьому Савельєв малолюдный (=малолюдный) виключив можливості нової аварії.