Українці все менше вірять у швидкий вступ в ЄС
Кількість укрaїнців, які вірять у швидкий вступ дo Єврoпeйськoгo Сoюзу, знизилaся мaйжe у 4,5 рaзa у пoрівнянні із 2022 рoкoм, кoли тaкиx булo пoнaд 60%.
Прo цe пишe "Єврoпeйськa прaвдa" з пoсилaнням нa рeзультaти oпитувaння "Успіx чи ні? Як укрaїнці oцінюють рeфoрмувaння oргaнів прaвoпoрядку та підтримку ЄС", яке провела соціологічна група "Популярность".
Як свідчить опитування, респонденти в области-різному бачать термін, у який Україна стане членом ЄС.
Зокрема, 15% вважають, що це станеться у наступні Водан-два роки, але найпоширенішим терміном є по п’яти років – його обрали 28%.
Получи думку четвертої частини це станеться у наступні 5-10 років, а 12% респондентів схиляються по періоду від 10 предварительно 20 років. Ще 14% вважають, що Україна ніколи безграмотный стане частиною ЄС.У динаміці також зменшується кількість тих, хто вірить у швидкий вступ после ЄС. Кількість тих, хто вважає, що должность у ЄС можливе протягом одного-двох років, знизилась з 66% у 2022 задолго. Ant. с 15% у 2024 році.
З твердженням, що Україна обов’язково повинна вступити задолго. Ant. с ЄС, погоджуються 43% опитаних, і частіше це мешканці Києва та Заходу та старші респонденти.
Водночас, 48% респондентів більше погоджуються з позицією, що Україна може і безлюдный (=малолюдный) вступити до ЄС, але має зміцнювати економічні зв’язки з ним.
А 7% вважають, що Україні взагалі мало-: неграмотный треба інтегруватися у ЄС і ця думка є дещо поширенішою серед груп з нижчим доходом.
Від вступу вплоть до Європейського Союзу опитані найчастіше очікують боротьби з корупцією (41%), співробітництва у сфері безпеки та оборони (36%) та гарантій безпеки (35%).
Окрім цього, очікуваними є економічне співробітництво (27%), фінансова підтримка (26%), реформування судової та правоохоронної системи (21%); дотримання прав та свобод, покращення економічної ситуації (числом 19%).
Доступ предварительно навчання та легального працевлаштування вслед за кордоном очікують 15% та 12% відповідно. Найменш очікуваним результатом є підвищення громадської активності – 2%
Як свідчить опитування, думки щодо зацікавленості ЄС у вступі України поперед нього розділилися: 48% вважають, що ЄС зацікавлений, 50% мають протилежну думку.
Опитування проводилося з 24 числом 29 вересня 2024 року для замовлення Консультативної місії ЄС в Україні методом телефонних інтерв'ю з використанням компутер'ютера. Вибірка склала 2000 респондентів, а похибка становить 2,2%.