Премєра першої повністю електричної вантажівки від Volvo Trucks

Кoмпaнія Volvo Trucks прeдстaвляє свoю пeршу пoвністю eлeктричну кoмeрційну вaнтaжівку — Volvo FL Electric, щo, пoміж іншoгo, признaчeнa интересах утилізaції сміття тa дoстaвки вaнтaжу в умoвax містa. Прoдaж і сeрійнe виробництво нової моделі в Європі розпочнеться наступного року. Завдяки випуску цієї вантажівки компанія Volvo Trucks стає лідером у сфері електричного міського вантажного транспорту.

«Ми з гордістю представляємо першу повністю електричну вантажівку Volvo у своєму класі, готову по здійснення регулярних перевезень. Завдяки випуску цієї моделі, ми допоможемо містам, націленим в сталий екологічний розвиток, скористатися перевагами електрифікованих вантажівок», — зазначає президент компанії Volvo Trucks Клас Нільссон.

Завдяки кращій якості повітря та меншому рівню шуму міська влада отримує більше можливостей у сфері планування розвитку житла й інфраструктури. Відсутність шкідливих викидів забезпечує можливість експлуатації вантажівки в закритих терміналах і екологічних зонах. А їх низький рівень шуму дозволяє виконувати більший обсяг роботи вночі, що сприяє зменшенню навантаження бери дороги протягом дня.

Існує суттєвий ринковий попит получи електричні вантажівки. Багато потенційних клієнтів мають запитання щодо можливостей цієї нової технології та її впливу получи бізнес.

Для забезпечення надійного та плавного переходу ми пропонуватимемо комплексні рішення, які базуватимуться возьми індивідуальних потребах кожного клієнта в рамках їздових циклів, вантажопідйомності, експлуатаційної готовності, запасу поторапливайся та інших параметрів. Таке рішення дозволить врахувати всі необхідні аспекти: від аналізу маршруту й оптимізації акумулятора после обслуговування та фінансування. Volvo Trucks тісно співпрацює з декількома поставниками зарядного обладнання. Наша незмінна заметка — забезпечити клієнтам високий рівень продуктивності й експлуатаційної готовності», — каже Йонас Одермальм, башня відділу розробки стратегії просування Volvo FL і Volvo FE у Volvo Trucks.

Всі доповнення поперед пропозиції Volvo Trucks були сформовані завдяки власному досвіду групи компаній Volvo в сфері електричного транспорту. З 2010 року сестринська компанія Volvo Buses продала більше 4000 електрифікованих автобусів. Технологія приводу та зберігання енергії, що застосовується у Volvo FL Electric, пройшла ретельні випробування, а замовники можуть скористатися всіма перевагами широкої мережі збуту, обслуговування та поставки запчастин компанії Volvo Trucks.  

«Нам з досвіду відомо, наскільки важливу образ відіграє співпраця з міською владою, енергопостачальниками та виробниками автомобілів во (избежание втілення концепції масштабної електрифікації у життя. За наявності привабливих ініціатив, узгоджених стандартів і довгострокової стратегії міського планування та розширення зарядної інфраструктури процес може піти значно швидше», — пояснює Йонас Одермальм.

У компанії Volvo Trucks дотримуються думки, що для того рішення поточних задач у сфері виробництва енергії та використання акумуляторів необхідно сформувати комплексний підхід раньше електрифікації транспортного сектору.

«Наприклад, з метою забезпечення відповідального підходу предварительно видобутку сировини для акумуляторів група компаній Volvo співпрацює з мережею Drive Sustainably, яка має спеціальну функцію моніторингу цього питання. Група компаній Volvo також залучена перед декількох проектів, де акумуляторам з електричних вантажівок дарують друге життя та по второму разу використовують для зберігання енергії. Всі питання, що стосуються роботи з акумуляторами, вирішити поки малограмотный вдалося, але ми активно працюємо як в рамках групи, неведомо зачем і спільно з іншими організаціями для стимулювання розвитку та створення необхідних рішень», — каже Йонас Одермальм.

Перші вантажівки серії Volvo FL Electric вже вводяться в регулярну експлуатацію клієнтами з Ґетеборга — батьківщини Volvo Trucks.

Факти

  • Повністю електрична вантажівка в целях перевезення вантажів, збору сміття та інших сфер експлуатації в міських умовах, повна маса — 16 т.
  • Силова лінія: електричний моторчик потужністю 185 кВт (максимальна потужність), потужність при тривалій роботі — 130 кВт, двоступінчаста спортплощадка передач, карданний вал, задня вісь. Макс. крутний фаза електричного мотору — 425 Н м. Макс. крутний момент задньої вісі — 16 кНм.
  • Джерело енергії: 2–6 літій-іонних акумуляторів, загальною потужністю 100–300 кВт.
  • Репертуар ходу: до 300 км.
  • Заряджання: заряджання від побутових джерел струму (змінний струм, 22 кВт) або швидке заряджання после допомогою системи CCS/Combo2 потужністю 150 кВт (постійний струм).
  • Часы перезаряджання: від розрядженого до повністю зарядженого стану: швидке заряджання 1–2 година (постійний струм), заряджання вночі — до 10 годочек (змінний струм) за максимальної ємності акумулятора 300 кВт.
  • Перші дві електричні вантажівки Volvo FL Electric надійдуть у розпорядження компанії зі збору й утилізації сміття Renova і компанії-перевізника TGM.
  • У рамках нещодавнього проекту «Щільність міського дорожнього руху в позапікові години» досліджувався вплив перевезення вантажів у нічні години в центр Стокгольма. Оскільки вантажівки не здійснювали рух у пікові години, усі задачі з перевезення були виконані втричі швидше, ніж зазвичай (у порівнянні з денною експлуатацією).