Укргідрометцентр обіцяє українцям теплу зиму
Укргідрoмeтцeнтр прoaнaлізувaв дaні мeтeoрoлoгічниx спoстeрeжeнь, нaкoпичeниx в Укрaїні зa 80-100 і більшe рoків спoстeрeжeнь, интересах визнaчeння ймoвірнoгo сцeнaрію рoзвитку пoгoдниx умoв узимку.
Як пoвідoмляє прeсслужбa Укргідрометцентру, під время аналізу було встановлено, що останні 30 років в території України перехід середньої добової температури выше +8 градусів у бік зниження (початок опалювального періоду) навіть у північних регіонах України відбувається в третій декаді жовтня, в інших регіонах України для початку листопада і пізніше. Середня жар зимового періоду (особливо січня та лютого) підвищилася сверху 2,0-2,5 градуса, а також суттєво скоротилася тривалість зимового періоду з температурою нижче нуля градусів.
Загалом котома від’ємних температур протягом зимового періоду скоротилася майже вдвічі, і кожну зиму фіксується велика кількість температурних рекордів щодо високих температур после весь період метеорологічних спостережень.
Водночас перехід середньої добової температури навесні сквозь +8 градусів у бік підвищення (закінчення опалювального періоду) відбувається в першій декаді квітня і раніше, пише "Інтерфакс-Україна".
"В основі вищенаведеного аналізу можна зробити такі висновки оборона майбутню зиму 2022-2023 рр.: середня ликвидус зимового періоду (грудень-лютий) очікується нате 1-2 градуси вища после норму, розраховану за період 1991-2020 рр.; імовірність тривалих періодів дуже холодної один момент з мінімальною температурою -25…-30 градусів в Україні дуже низька, переважно можливі короткочасні суттєві похолодання тривалістю 1-5 діб, коль мінімальна температура вночі становитиме -15…-20 градусів, сверху північному сході країни вплоть до -26 градусів", — зазначено в заяві Укргідрометцентру.
Наголошується також, що перенесення початку опалювального періоду держи пізніші терміни та його закінчення в більш ранні терміни є обґрунтованим і підтверджується метеорологічними розрахунками.