Голова НАЗК ось-ось почне боротись з корупцією

Міжнaрoдний дeнь бoрoтьби з кoрупцією 9 грудня 2021 рoку oзнaмeнувaвся oстaтoчним і бeзпoвoрoтним успіxoм у пoдoлaння цьoгo гaнeбнoгo явищa, якe дo 16 квітня 2015 рoку рoз’їдaлo Укрaїну. Звіснo, зa oстaнні шість з пoлoвинoю рoків, тoбтo з мoмeнту признaчeння дирeктoрoм НAБУ лeгeнди укрaїнськoї прoкурaтури Aртeмa Ситникa, систeмнa кoрупція в Укрaїні булa винищeнa під кoрінь. Aлe зaлишaлись oкрeмі нeгaтивні прoяви, яким 9 грудня 2021 рoку був дaний рішучий бій.

Пo-пeршe, цьoгo дня Спoлучeні Штaти зaпрoвaдили сaнкції прoти трьox oстaнніx кoрупціoнeрів, якиx виявили в Укрaїні. Ні, ними стaли нe кeрівник Гoлoвнoгo підрoзділу дeтeктивів НAБУ Кaлужинський, стaрший дeтeктив НAБУ Oлeг Бoрисeнкo й дeтeктив Дмитрo Литвинeнкo, які рaзoм зі «свинaрчукaми» зa учaстю «тaємнoгo aгeнтa НAБУ» Євгeнa Шeвчeнкa рoзкрaдaли кoшти «Укрoбoрoнпрoму» тa «Укрзaлізниці». І нaвіть нe стaрший дeтeктив НAБУ Oлeксaндр Климeнкo, який впрoдoвж двox рoків сaбoтувaв рoзслідувaння витівoк «свинaрчуків». Бa більш тoгo – сaмe в Міжнародний сочельник боротьби з корупцією тимчасова повірена в справах США в Україні Крістіна Квін виступила з палкою промовою, вимагаючи негайно призначити цього Клименка керівником Сопение. Точніше, прізвище Клименка місіс Квін публічно безвыгодный назвала, розуміючи, що це було б занадто, вона лише зажадала негайно завершити конкурсний відбір голови Сопение, але її близький друг Шабунін постоянно ходить до членів Комісії з проведення конкурсу получи зайняття адміністративних посад у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі й від імені Квін погрожує їм американськими санкціями в разі, якщо до самого кінця 2021 року Клименко приставки не- буде призначений заступником генерального прокурора-керівником Сопение.

Насправді трьома найбільшими корупціонерами України виявились аблакат Андрій Портнов, який систематично таврує улюблених професійних громадських активістів американського посольства, голова Конституційного Суду України Олександр Тупицький, який безграмотный згоден з тим, що Водан з Найвеличніших Лідерів Світу (с) може бери власний розсуд у будь-який минута видавати та скасовувати укази насчет призначення суддів, а також  – як мало-: неграмотный дивно – дружина пана Тупицького. Нараспев, готуючи список українських корупціонерів, місіс Квін подивилась спросоння получи Шабуніна, дійшла висновку, що корупція поширюється статевим шляхом і, относительно всяк випадок, включила в санкційний копия мадам Тупицьку.

Але справжнім апофеозом антикорупційного свята итак повідомлення, поширене напередодні Національним агентством із запобігання корупції, относительно те, що народний посредник Віктор Медведчук не зазначив у декларації вартість земельної ділянки площею понад 6 гектарів з розміщеним бери ній будинком площею 2,9 тис. кв. м. Окрім того, Медведчук малограмотный вказав вартість 4-х автомобілів, які простаивать у домашньому гаражі. Щоправда, в інформаційному повідомлення сказано, що Медведчук ще й без- зазначив вартість земельної ділянки в Криму, а також ще 6 автомобілів, які належать його дружині, але, згідно з Довідкою №819/21 оборона результат проведення повної перевірки декларації особи, уповноваженої сверху виконання функцій держави аль місцевого самоврядування, Медведчук малограмотный вказав вартість саме земельної ділянки в Києві та 4 автомобілів, мотивувавши свою необізнаність тим, що в нього неважный (=маловажный) збереглись документи про набуття полномочия власності. Втім, це мало-: неграмотный завадило НАЗК дійти висновку ради наявність у діях Медведчука ознак злочину, направивши в Офіс генерального прокурора матеріали пользу кого реєстрації кримінального провадження вслед за фактом декларування недостовірної інформації.

Можна, хіба, порадіти вслед Медведчука, який не пам’ятає вартість сімейного автопарку й неважный (=маловажный) веде фінансового обліку всіх своїх маєтків. Ибо це Ситник може декларувати безпомилково, оскільки в нього – лише двокімнатна флэт в Броварах, яку йому подарувала громадянка Вінокурова в обмін сверху закриття кримінальної справи, автомобіль і оформлена сверху дружину земельна ділянка в Севастополі. Щоправда, цю ділянку Ситной хлеб давно продав за російськими законами, але виручені гроші отнюдь не задекларував, оскільки обманув і українську владу, і російську (згідно з договором купівлі-продажу бранденбург була продана за російські рублі в сумі, еквівалентній 15 тисяча доларів США, що менше реальної ціни, мінімум, у 10 разів), а тому продовжує вказувати в декларації наявність у нього давнёшенько проданої кримської землі.

Однак тепер голові НАЗК Олександру Новікову доведеться проявити принциповість. Якщо вже Олександр Федорович побачив злочинне посягання в декларації Медведчука, так, будучи чесною людиною, обов’язково отрегулировать у Офіс генерального прокурора й матеріали получай Ситника.

Більш того, создатель цих рядків з метою допомогти голові НАЗК в його неусипних антикорупційних потугах склав цілий матрикул осіб, які обіймають особливо відповідальне стан і які, як і Медведчук, никак не зазначили в своїх деклараціях вартість належного їм вниз.

Почнемо із заступників голови НАЗК. В) такой степени, заступник Новікова Пресняков І.Є. в щорічній декларації из-за 2020 рік (подана 29.03.2021) в 6 розділі (порядковий № 1) вказав, що йому безграмотный відома вартість власного автомобіля марки Honda Jazz, який він набув 11.10.2014. А предстатель голови НАЗК Сухоставець Р.М. в щорічній декларації вслед за 2020 рік (подана 27.03.2021) в 3 розділі (порядковий № 3) вказав, що йому безвыгодный відома вартість власної земельної ділянки площею 3400 м. кв., яку він набув 07.06.2002 і яка розташована в с. Сіробабине Лебединського району Сумської області.

Вірю, що узнавши насчет це, Олександр Федорович особисто відведе Преснякова та Сухоставця в Печерський райсуд угоду кому) розгляду вчиненого ними корупційного правопорушення.

Але маловыгодный тільки Медведчук, Пресняков і Сухоставець приставки не- зазначили в деклараціях вартість свого трещина. У щорічній декларації за 2020 рік (подана 31.03.2021) Зеленський В.О., який працює президентом у Офісі Андрія Борисовича Єрмака, у 3 розділі (порядковий № 5) вказав, що йому безграмотный відома вартість  квартири у м. Києві площею 198,6 м. кв., яку він набув 28.12.2009.

Череп СБУ Баканов І.Г. в щорічній декларації вслед за 2020 рік (подана 31.03.2021) в 3 розділі (порядкові №№ 6, 7, 8) вказав, що йому приставки не- відома вартість двох земельних ділянок площею 1502 і 891 кв.м.  та будинку площею 345,6 кв. м., які знаходяться в с. Ходосівка Києво-Святошинського району Київській області. Ці ділянки та будинок він набув 26.12.2006 і 15.06.2020 відповідно. Особливо хочу звернути увагу голови НАЗК получай те, що будинок невідомої вартості Баканов придбав, вже обіймаючи посаду голови СБУ.

Прем’єр-міністр України Шмигаль Д.А. в щорічній декларації вслед за 2020 рік (подана 29.03.2021) в 3 розділі (порядковий № 5) вказав, що раздел «вартість» чомусь «безлюдный (=малолюдный) застосовується» до його земельної ділянки загальною площею 2200 кв. м., яка розташована в с. Хоросниця Мостиського району Львівської області і яку він набув 13.07.2009.

Перший ангел-хранитель генерального прокурора Говда Р.М. у виправленій щорічній декларації из-за 2020 рік (подана 01.04.2021) в 3 розділі (порядковий № 1) зазначив, що йому маловыгодный відома вартість власної земельної ділянки площею 450 м. кв., яку він набув 24.11.2009 і яка розташована в с. Іванівка Житомирського району / Житомирської області.

Поперед речі, щодо Говди. Якщо НАБУ розслідує кримінальне провадження відносно народного депутата Сергія Шахова, який маловыгодный включив у декларацію майно, що належить його цивільній дружині, тоді вплоть до кримінальної відповідальності треба притягувати й Романа Говду, який мало-: неграмотный задекларував майно, що належить його спарринг-френду Євгену Бамбізову. У нас но ж гендерна рівність, правда, Олександре Федоровичу?

Секретар РНБОУ Данілов О.М. подав 31.03.2021 р. щорічну декларацію из-за 2020 рік (виправлену), у розділі якої «Об’єкти нерухомості» визначив вартість своєї квартири (годовщина набуття права 06.04.2007) загальною площею 203,9 кв.м. в м. Києві поміткою «Далеко не відомо».

В. о. директора Державного состав розслідувань Сухачов О.О. у щорічній декларації ради 2020 рік (подав 31.03.2021) маловыгодный зазначив вартість земельної ділянки загальною площею 1000 кв. м., яка розташована в с.Фасова Макарівського району Київської області (годовщина набуття права 23.06.2010).

Тож тепер у голови НАЗК є всі можливості доучить, що його контора невыгодный даремно споживає на рік понад 800 млн. грн. з державного бюджету й здатна ловити отнюдь не тільки миші, але й корупціонерів. Чекаємо, що Олександр Федорович найближчими вот-вот передасть до Офісу генерального прокурора никак не лише матеріали стосовно Медчедчука, але й відносно Зеленського, Баканова, Шмигаля, Данілова, Говди, Сухачова й, звісно ж, Преснякова та Сухоставця.

А, головне, віримо, що чугунок НАЗК, нарешті, розгляне матеріали службового розслідування, яке ще навесні 2019 року було проведено Управлінням внутрішнього контролю НАБУ. Ці матеріали направлені в НАЗК з висновком, що в діях керівника Головного підрозділу детективів Калужинського та детектива Литвиненка, які параллельно зі «свинарчуками» розкрадали кошти «Укроборонпрому» та «Укрзалізниці», наявні ознаки корупційного правопорушення. Але Олександр Федорович досі ці матеріали далеко не розглянув – настільки був зайнятий пошуком компромату нате Медведчука й Тупицького.  Якщо головенка НАЗК не зможе знайти в себя ці матеріали, нехай звертається по мене – я завжди солнце йому допомогти.